Choď na obsah Choď na menu
 


Meno: THEODORE BAGWELL
Číslo väzňa: 89632
Umiestnenie: Blok A, cela 16
Zločin: 6-násobný únos, znásilnenie a vražda prvého stupňa
Trest: Doživotie
Možnosť podmienečného prepustenia: Väzeň nemá možnosť podmienečného prepustenia

Záznamy:
Theodore Bagwell (alebo T-Bag, ako si sám hovorí), je jeden z najnebezpečnejších predátorov vo Fox River. Nie napodiv sotva poznal život bez obmedzenia. Po viacerých súdnych predvolaniach za vandalizmus a násilie k zvieratám, bol 10-ročný Bagwell chytený pri pokuse podpáliť byt jeho učiteľky 4. triedy. Za tento čin bol následne poslaný do polepšovne. A práve tam Bagwell spoznal Gang čistoty (Purity gang), biely rasistický gang.

Ako Bagwell vyrastal, jeho zločiny sa stávali čoraz vážnejšie - prepadnutie so smrtiacou zbraňou a pokus o vraždu. Za tieto zločiny bol odsúdený do Alabamskej Donaldskej väznice s maximálnou ostrahou, kde si okamžite osvojil vedúce postavenie v Aliancii za čistotu.

Obrázok


Keď ho pred 4 rokmi prepustili, okamžite sa vrátil späť do svojho zločineckého života - znásilnenie a vražda, jeho jazda naprieč Alabamou bola sprevádzaná viacerými teenagerskými obeťami a stal sa z neho jeden z najhľadanejších amerických zločincov. Keď ho chytili, Bagwellov právny zástupca navrhoval, aby bol posadený do väzenia mimo štátu kôli strachu zo znovuobnovenia moci v Gangu čistoty. Bagwell skončil pred 10 mesiacmi vo Fox River a stal sa z neho jeden z najnebezpečnejších žralokov väzenia.

Ďalšie záznamy:
Väzeň je známy ako člen Gangu čistoty. Väzeň má povolené návštevy so Susan Hollander, je zaradený do skupiny C a má schválené pracovať vo väzenských prácach.