Choď na obsah Choď na menu
 


 

Rihanna

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie

Rihanna, celým menom Robin Rihanna Fenty (* 20. február 1988) je mladá speváčka barbadoského pôvodu, v súčasnosti žijúca v San Diegu v Kalifornii, USA.

 

Kariéra 

Keď mala Rihanna pätnásť rokov, jej priateľ ju predstavil hudobnému producentovi Evanovi Rogersovi, ktorý na Barbadose trávil s manželkou dovolenku. Rogers a jeho partner Carl Sturken Rihanne v USA spravili nahrávky a rozposlali ich do rôznych nahrávacích spoločností. Jedna z nich sa dostala do rúk Jay-Z, rappera a prezidenta spoločnosti Def Jam Records ktorý s ňou podpísal zmluvu.

Podľa jej vlastných slov jej hudbu najviac ovplyvnili Alicia Keys, Beyoncé a jej karibský pôvod.

Jej debutový album Music of the Sun vyšiel 30. augusta 2005. Prvý singel s názvom „Pon de Replay“ zaznamenal úspech v svetových rebríčkoch, aj keď album ako celok dostal hodnotenie len dve a pol hviezdičky z piatich od časopisu Rolling Stone. Ako súčasť propagácie albumu Rihanna robila predskokana pre Gwen Stefani na jej turné. Druhý singel „If It's Lovin' That You Want” zďaleka nedosiahol až taký veľký úspech ako prvý, a tretí singel „Let me“ vyšiel len v Japonsku.

Druhý album s názvom A Girl Like Me Rihanne vyšiel v apríli 2006, menej ako osem mesiacov po prvom albume. Nasledovali single "SOS", "Unfaithful", "We Ride" a "Break It Off", ktorý naspievala v spolupráci so Seanom Paulom.

Tretí album Good Girl Gone Bad vyšiel 5. júna 2007. Jeho prvý singel "Umbrella" naspievala spolu s Jay-Z. Nasledovali ho single "Shut Up and Drive", "Don't Stop The Music", a "Hate That I Love You", ktorý naspievala v spolupráci s Ne-Yom.

Ako herečka si zahrala seba vo filme Bravo Girls: Všetko alebo nič, objavila sa aj v jednej časti americkej telenovely All My Children a dráme Las Vegas.

27. novembra 2007 koncertovala v Bratislave (Sibamac aréna)[1], predskokokana jej robila Zdenka Predná[2].

 

Diskografia 

 

FOTKY

Obrázok

Obrázok

Obrázok

 

Obrázok

Obrázok

 


 

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

rihanna

(lady, 14. 11. 2010 11:13)

ci ahojte sme tu všetky sesterky a je tu aj miška ale su tu aj ine dievčata.

rihanna

(vera, 14. 11. 2010 11:07)

rihana je fajn a je tu aj nika a miška ci to je nahoda a sme sesternice ešte ktomu

rihanna

(miška, 14. 11. 2010 11:04)

tak isto jak napisala moja sestra si taka dobra jak gaga

rihanna

(nika, 14. 11. 2010 11:03)

rihanna niesi lepšia než keri hilson ale mam vas tak isto rada.

ghj

(ftg, 22. 10. 2010 20:42)

fuj a kde je evenscene??????

rihanna si super

(diana, 17. 11. 2008 13:14)

cavko laska moja si cinikaluca aj so skupinov pussycat dolls