Choď na obsah Choď na menu
 


Meno: MICHAEL SCOFIELD
Číslo väzňa: 94941
Umiestnenie: Blok A, cela 40
Zločin: Ozbrojená lúpež
Trest: 5 rokov
Možnosť podmienečného prepustenia: o 2 roky a 6 mesiacov

Obrázok Záznamy:
Doterajší život a vzdelanie Michalela Scofielda vyvoláva otázku, prečo by sa muž jeho formátu dopustil zločinu, ktorý spáchal.. S čistým záznamom začal študovať na Morton East High School, neskôr promoval na Magna Cum Laude s titulom B.S. v odbore stavebníctvo a M.S v tom istom odbore na Loyolskej Univerzite v Chicagu (Loyola University of Chicago). Skôr ako sa dostal do problémov so zákonom bol zamestnaný ako stavebný inžinier v prestížnej firme Middleton, Maxwell a Schaum, sídliacej v Chicagu, štáte Illinois.

Väzeň Michael Scofield s čistým záznamom bol usvedčený z ozbrojenej lúpeže pri pokuse ukradnúť cez pol milióna dolárov z pobočky United Savings Bank, ktorá sa nachádza v centre Chicaga. Pri súdnom procese, Scofield nepredniesol nič na svoju obhajobu a žiadal odsedieť si trest v zariadení prvého stupňa blízko jeho rodného Chicaga.
Dalšie záznamy:
Väzeň trpí na cukrovku typu 1 a má povolené návštevy s jeho obhajkyňou, Veronicou Donovan. Väzeň má schválenú mesačnú manželskú návštevu s jeho manželkou, Nikou Volek. Tento väzeň je klasifikovaný v kategórii C a má odsúhlasené pracovať na väzenských prácach.