Choď na obsah Choď na menu
 


Obrázok  Lechero, vlastným menom Norman St. John, sa narodil do chudobnej rodiny. Jeho matka pracovala ako slúžka u bohatého statkára. Keď mal Norman 13 rokov, znásilnil tento statkár jeho matku. Pretože bol ale značne bohatý, podarilo sa mu uniknúť pred trestným stíhaním z tohto zločinu. Normana to tak rozzúrilo, že sa prezliekol za miestneho mliekára (odtiaľ pochádza aj prezývka – lechero = špan. výraz pre mliekára) a vlastnoručne ho zavraždil.

Ako dospelý mal pod palcom mocný zločinecký syndikát, ktorý operoval v Paname. Lechero sa nezastavil pred nikým a pred ničím a čokoľvek by sa mu postavilo do cesty by bez mihnutia oka zabil, dokonca i policajtov a sudcov. Napokon sa však jeho vláda rozpadla, keď bol odsúdený na doživotie bez možnosti podmienečného prepustenia.

Vo väzení si však rýchlo získal väzňov na svoju stranu a zorganizoval vzburu, ktorá mala za následok, že sa stráže stiahli z väznice. Odvtedy vládne Lechero vo väzení Sona mocnou rukou. Nastolil tu tvrdý režim. Lechero má na slobode ženu, troch synov a dve dcéry.