Choď na obsah Choď na menu
 


Meno: JOHN ABRUZZI
Číslo väzňa: 81004
Umiestnenie: Blok A, cela 96
Zločin: Vražda druhého stupňa, podieľanie sa na príprave 2 vrážd
Trest: 120 rokov
Možnosť podmienečného prepustenia: Väzeň nemá možnosť podmienečného prepustenia
Obrázok
Záznamy:

John Abruzzi, bývalý šéf chicagskeho gangu, je preukázateľne najneobľúbenejším väznom vo Fox River. Ostatní väzni a vrahovia si držia od neho ústup. Pokým nápravní dozorci si vynucujú dodržiavanie pravidiel, nie je vôbec prehnané povedať, že Abruzzi vlastne vedie väznicu a organizuje väzenské práce.
Abruzzi bol obvinený z dvoch vrážd a z prípravy ďalších dvoch po tom, ako sa mu roky darilo unikať pred spravodlivosťou. Otto Fibonacci poskytol svedectvo v týchto prípadoch a presvedčil porotu , ktorá ho uznala vinným z likvidácie dvoch jeho protivníkov - gangstrov. Abruzzi sa neskôr Fibonaccimu vyhrážal, čo ho donútilo vstúpiť do programu na ochranu svedkov. Abruzzi už zúfal, že nepozná miesto, kde sa Fibonacci nachádza.

Ďalšie záznamy:
Väzeň má povolené návštevy Philipa Falzoneho, obchodného partnera; Anthonyho Smallhousa, ďalšieho obchodného partnera, Sylvie Abruzzi, jeho ženy; Nicole Abruzzi, jeho dcéry; Johna Abruzziho Jr. jeho syna a Briana Knowltona, obchodného manažéra. Väzeň je zaradený do skupiny C a má schválené pracovať vo väzenských prácach.