Choď na obsah Choď na menu
 


Obrázok   James Whistler je agentom rozsiahlej organizácie známej ako Spoločnosť, ktorý bol uväznený v panamskom väzení Sona za vraždu syna starostu Panama City počas ich bitky v bare. Tvrdil však, že je nevinný a odsúdený neprávom. O jeho osobe nie je veľa známe, aj napriek tomu, že neustále tvrdil, že je iba obyčajným rybárom z prístavného austrálskeho mestečka Kalbarri, ktorý organizoval výhliadkové plavby spojené s rybolovom ako v Austrálií tak i na západnom pobreží Pacifiku.

Na jeho hlavu vypísal starosta mesta (ako dôsledok jeho vražedného činu) odmenu, keď prostredníctvom skorumpovaného sudcu prisľúbil slobodu tomu väzňovi, kto Whistlera zabije. To prinútilo Whistlera ukryť sa v kanalyzačnom systéme väznice ihneď po jeho príchode do Sony. Jediný kontakt s okolitým svetom má so svojou priateľkou Sofiou, ktorá o pravej Whistlerovej minulosti nič netuší.

Dostať Whistlera z väzenia sa stane Michaelovou hlavnou úlohou v 3. sérií. Whistler má vraj odovzdať Spoločnosti záhadné súradnice, ktoré ukrýva v knižke o vtákoch. Michael však neustále pochybuje o tom, či pomáha iba nevinnému človekovi, ktorý sa náhodou zaplietol do spleti intríg Spoločnosti (ako o sebe Whistler tvrdí).