Choď na obsah Choď na menu
 


Meno: CHARLES WESTMORELAND
Alias: D.B. Cooper
Číslo väzňa: 21562
Umiestnenie: Blok A, cela 13
Zločin: únos dopravného prostriedku, násilné vniknutie do dopr. prostriedku, neúmyselné zabitie a vražda z nedbanlivosti
Trest: 60 rokov - doživotie
Zostávajúci čas trestu: doživotie
Možnosť podmienečného prepustenia: o 26 rokov
Obrázok
Záznamy:
Charles Westmoreland je jedným z najdlhšie väznených zločincov vo Fox River, práve si odpykáva 28. rok svojho trestu.

Westmoreland bol pôvodne odsúdený v Douglase, Arizone a prvé 2 roky si odpykal vo v Arizonskej štátnej väznici. Kvôli finančným problémom štátu Arizona však museli byť niektorí väzni prevezení do iných štátov. A tak sa v roku 1973 dostáva Westmoreland do Fox River.

Ešte počas jeho väznenia v Arizone sa začalo šepkať, že Westmoreland bol v skutočnosti legendárny únosca lietadla D.B. Cooper. V roku 1971 Cooper zadržiaval 727 pasažierov a požadoval výkupné vo výške 1,5 milióna dolárov. Keď mu peniaze vyplatili, skočil s padákom z lietadla do lesov na severozápade Pacifiku a nikdy viac ho nikto nevidel. Aj keď žiadne priame dôkazy na usvedčenie Westmorelanda ako Coopera neexistovali, našlo sa dosť nepriamych dôkazov na upodozrievanie. A práve to ho prenasledovalo aj do Fox River.

Nie je ľahké byť väzňom, o ktorom si iní myslia, že je milionár. Ostatní väzni ho sústavne obťažovali. Zastrašovali ho, útočili na neho, dokonca utrpel zlomeninu nosa od iného väzňa, ktorý po ňom požadoval peniaze. V posledných rokoch telesné hrozby klesli. Sčasti za to mohol aj jeho pokročilý vek. A tak po 3 dekádach neustáleho popierania veľa väzňov prišlo k záverom, že Charles Westmoreland v skutočnosti nie je D. B. Cooper.

Ďalšie záznamy: Väzeň má povolené starať sa o šedú mačku Marilyn, nakoľko mu to bolo umožnené ešte pred zákazom vlastníctva zvierat vo Fox River.