Choď na obsah Choď na menu
 


1.20 - Tonight | Dnes v noci

 

Bellick odhalil v podlahe odpočivárne dieru, ktorú Michael so svojou skupinkou tak poctivo vykopali. V tom samom momente sa tam s ním však ocitol i Westmoreland, ktorý ho napadol a po krátkom zápasení i omráčil. Počas súboja sa mu však do tela zabodlo sklo, ktoré mu spôsobilo krvavé zranenie. Bellicka zviaže a umiestni do tunela pod odpočivárňou. O týchto novinkách poinformuje i ostatných členov tímu. Je jasné, že ho budú všetci hľadať, a preto Michael rozhodne, že sa dajú na útek ešte dnes v noci.
Veronica zistí, že telefónne číslo z Blackfootu na ktoré smeruje množstvo telefónnych hovorov, je lokalizované v dome, ktorý kúpila spoločnosť financovaná majetkom Terrenca Steadmana. Veronica chce preto zájsť do Montany.

Viceprezidentka Reynoldsová začína strácať pevnú pôdu pod nohami. Prezident USA totiž nevetoval rozhodujúci energetický zákon tak, ako si to pôvodne samotná Spoločnosť želala. Caroline je presvedčená, že názor prezidenta je neotrasiteľný. A tu vyrastá problém – pokiaľ nie je Caroline schopná presvedčiť prezidentov názor, potom už nie je potrebná ani pre Spoločnosť.

Michael sa prizná Sare, že jej ukradol kľúče z ošetrovne. Už nemôže zastierať, čo sa stalo a tak jej prezradí, že v noci sa vydáva so svojim bratom na útek a potrebuje jej pomoc. Sara je zaskočená, Michael ju žiada, aby pred odchodom z práce nezamkla dvere na ošetrovni. Sara sa cíti byť podvedená, že ju po celú dobu iba využíval. Prizná sa jej, že to tak spočiatku bolo, no postupom času chodil na ošetrovňu preto, lebo po tom sám túžil a bolí ho, že mu to nikdy neuverí.

Abruzzi zariadi, aby bolo lietadlo pripravené na letisku včas. Nie všetci však budú mať palubný lístok, nakoľko si John vyžiadal malé, trojsedadlové lietadlo. Poletia tak iba tí, ktorí ešte ku koncu ostanú nažive. Taktiež nariadi Nickovi, aby v noci dotiahol na letisko i Veronicu, ktorá netuší, že Nick je napojený na Abruzziho.

Počas prác vo VP si členovia tímu potajme ukradnú hnojivo, aby za sebou v cele zahladili všetky stopy pachu, pomocou ktorého by ich bolo možné pomocou psov ľahko vystopovať.

Práca na makete Taj Mahalu pre ženu riaditeľa Popea sa chýli ku koncu. Riaditeľ je Michaelovi vďačný za túto prácu, na ktorú sa odhodlal podujať. Pope by sa mu rád odvďačil a tak ho Michael požiada o stretnutie s bratom. Na samotke mu oznámi všetky novinky, ktoré sa odohrali, no dostať Lincolna z diery nebude také jednoduché, keďže je pripútaný reťazami o stenu. Lincoln vie, že Michael nemá dosť času a preto ho prosí, aby ušli bez neho.

Sara je vo vnútornom rozpoložení. Nečakala totiž od Michaela takú zradu a tak sa vydáva prečistiť si hlavu mimo Fox River. Útočisko nachádza v miestnom bare pri pohári whisky. Z televízie sa dozvedá o politických úspechoch svojho otca...

Väzni sa pripravujú na nočný útek. Od svojho pachu čistia svoje cely zbytkami jedál a hnojív tak, aby po sebe nezanechali ani náznak ich vlastného pachu. Pomocou peroxidu, ktorý sa podarilo C-Noteovi získať z kuchyne si väzni vybielia farbu z ich pracovných oblekov tak, aby nepozorovane splynuli s obyvateľmi psychiatrického oddelenia.

Caroline sa snaží prehovoriť prezidenta, aby prehodnotil svoj názor na energetický zákon. Tomu je ale jasné, že viceprezidentka hrá svoju vlastnú hru. Viac ako na zmene budúcnosti krajiny jej totiž záleží na osobnom obohatení. Rozhodol sa preto, že ju v nadchádzajúcej volebnej kampani oficiálne nepodporí ako svoju nasledovníčku.

Vo Fox River sa začínajú všetci zháňať Bellicka. Nikto sa nevie dopátrať, kde sa v súčasnosti nachádza. Ten sa snaží v podzemnom tuneli vyslobodiť zo svojho zajatia.

Za pomoci strážnikov sa riaditeľ Pope pokúša premiestniť maketu Taj Mahalu do svojho auta. Keď ju však nadvihnú, strecha na tomto architektonickom skvoste sa zrúti. Pope spanikári a dá si k sebe okamžite zavolať Scofielda.

Sara prichádza za svojim otcom, aby si overila, či si prešiel celý spis o Burrowsovom prípade, ktorý mu poskytla od jeho právnikov. Pod nátlakom jej prezradí, že sa do neho vôbec nepozrel, lebo veril vo verdikt súdu. Sara je však presvedčená, že tak urobil z čisto zištných dôvodov, aby si tak zabezpečil miesto budúceho viceprezidenta.

Nick nemôže dopustiť, aby Veronica odcestovala do Montany. Preto vytiahne a namieri na ňu zbraň, aby ju zastavil. Veronica je v šoku a upodozrieva Nicka, že celý čas ju iba klamal a popritom pracoval pre Steadmana či Kellermana.

Strážnici oznámia riaditeľovi, že Bellick sa stratil. Všetky indície smerujú k tomu, že sa nachádza ešte stále niekde vo Fox River a tak sa rozhodne vyhlásiť po ňom pátranie.

Michael prichádza do riaditeľovej kancelárie. Riaditeľ si nevie vysvetliť, prečo sa strecha na Taj Mahale zrútila. Michael vytiahne z vrecka drevenú podperu, ktorá zabezpečuje stabilitu strechy na makete a ktorú pri jej výstavbe ukradol, aby sa mohol znova dostať do riaditeľovej kancelárie. Pope nechápe súvislosti. Vtom Michael vytiahne nôž a oznámi Popeovi, že je na úteku. A práve on má zabezpečiť, aby šiel jeho brat spolu s ním...

Zaujímavosti:

Premiéra v USA: 01. 05. 2006
Premiéra v SR: 10. 06. 2007
Réžia: Bobby Roth
Na konci epizódy zaznieva v pozadí ako hudobný podklad flashbackových scén pieseň Teardrop od Massive Attack
Počas bielenia väzenskej uniformy sa jej farba mení z bielej na skoro hnedú a potom opäť na bielu.
Tmavo modré uniformy by peroxid nevybielil do priezračne bielej farby. Odstránil by škvrny no všetku farbu by neodstránil.