Choď na obsah Choď na menu
 


1.18 - Bluff | Blaf

 

Zatiaľ čo sa Michael snaží na psychiatrickom oddelení pripomenúť Haywierovi udalosti z minulosti, jeho bývalú celu sa rozhodli strážnici Bellick a Geary vydražiť medzi miestnymi väzňami. Pri utajovanej dražbe príde navyše Geary na to, že toaleta v Michaelovej cele nie je v poriadku – vyteká z nej voda. T-Bag a ostatní členovia partie si razom uvedomia, že oprava toalety v Michaelovej cele môže spôsobiť prezradenie utajovanej diery.
LJ je obvinený z pokusu o vraždu i z dvojnásobnej vraždy svojich rodičov. Veronica sa pokúša, aby bol súdený ako mladistvý, čo by zmiernilo jeho trest. Miesto momentálnej zlosti však bude musieť prejaviť trocha ľútosti. Lincoln vie, že iba on mu dokáže dohovoriť, a tak požiada Veronicu, aby podnikla nejaké kroky na stretnutie so synom.

Aby skupinka zabránila predaju Michaelovej cely, musí zohnať peknú sumu peňazí, ktorá by prevýšila poslednú ponuku v dražbe. C-Note však stratil všetky kontakty, a tak jediná možnosť ako zarobiť, je hrať hazardné hry.

Michael donúti Haywiera vyzvracať pilulky, ktoré mu otupujú myseľ. Postupne si začne na všetko spomínať. Michael ho donúti, aby mu nakreslil tetovanie tak, ako vypadalo v čase pred jeho poškodením.

Pri hľadaní vhodnej nabíjačky do novozískaného telefónu narazí Nick na starého známeho, ktorý mu nariadi, aby mal Veronicu neustále pod dohľadom. Niekto vyššie postavený má s ňou totiž svoje vlastné plány.

Haywire si spomenul na všetko – i na to, ako sa ho Michael lsťou zbavil a poslal tak na psychiatriu. Mapu namaľoval, no hrozí Michaelovi jej roztrhaním, pokiaľ mu ihneď neprezradí, kam tá cesta vedie. Michael mu tak vyzradí jeho plán úteku a sľúbi mu, že ho vezmú so sebou. Haywire sa mu napkon rozhodne dôverovať.

V útrobách väzenskej kuchyne sa začína hrať poker. T-Bag a C-Note získali za pomoci Westmorelanda počiatočný vklad do hry. Dopredu si dohovorili stratégiu, aby sa im podarilo nahrabať čo najviac peňazí. Aj napriek miernemu zakolísaniu sa C-Noteovi nakoniec podarí vyhrať všetko čo sa len dalo.

Agent Kellerman má tiež svoje problémy. Spoločnosť ho odvolala z Burrowsovho prípadu pre jeho neschopnosť a už viac nepatrí do radov tajnej služby. I prezidentka Reynoldsová cíti, že všetko nie je tak, ako sa pôvodne plánovalo. A preto navrhuje urobiť potajme radikálne zmeny.

Haywire však nie je natoľko hlúpy, aby opäť dôveroval Michaelovym slovám. Tetovanie si namaľoval niekoľkokrát a s pomocou kópie sa v noci vydáva na svoj vlastný útek. I tento raz ho však Michael dobehol a neprezradil mu presnú trasu úteku. Preto ho nakoniec pri pokuse o útek chytili a zneškodnili miestni ošetrovatelia.

C-Note dal strážnikovi Gearymu 500 dolárov za kúpu Scofieldovej cely. Keďže sa ale medzičasom cena nehnuteľností rapídne dvihla, pridal ešte Westmoreland svoje zlaté hodinky, ktoré by ju mali pokryť. Geary však so C-Noteom vybabral – celu už totiž predal niekomu inému, a tak teraz nemajú ani prachy, hodinky, ale ani celu s nenápadnou v stene.

Michael žiada Saru, aby ho preložila späť do krídla A. Má to však háčik. Pokiaľ Michael nepovie riaditeľovi Popeovi pravdu o tom ako prišiel k popálenine na chrbte, skončí opäť na samotke.

Sucreho bratranec Manche si dal dve a dve dohromady, keď zbadal Michaelovo popálenie. Tuší, že sa niečo chystá a odmieta Sucremu pomáhať, kým mu neprezradí o čo ide. Do tímu tak pribúda ďalší neželaný člen, za pomoci ktorého však môžu obstarať Michaelovi alibi a vysvetliť jeho spáleninu.

Michael prezradí riaditeľovi, že Geary je muž, ktorý je zodpovedný za Michaelovu popáleninu. Nahovorí mu, že od neho ťahal peniaze, no keď už mu nemohol zaplatiť, privodil mu túto „horúcu pamiatku“.

Veronica s Nickom vytiahli z Quinnovho mobilu niekoľko informácií, no všetky boli bezcenné. Všetky čísla boli už dávno odpojené, a tak nemajú v rukách opäť žiadnu stopu. Nick sa preto rozhodne poslať všetky čísla na preverenie známemu do Washingtonu.

Riaditeľ Pope sa rozhodne overiť si Michaelove informácie. Pri prehľadávaní skrinky dozorcu Gearyho objaví slušnú sumu peňazí, Westmorelandove hodinky, no najmä spálenú časť jeho uniformy, ktorá potvrdí Michaelovu verziu jeho „pálivého príbehu“. Geary je v momente prepustený z pozície bachara vo Fox River.

Veronicinu žiadosť o Lincove stretnutie so synom bola nakoniec prekvapivo schválená. Pri jeho prevoze však vrazí do väzenského auta tirák a prevráti ho... Prežil Lincoln túto silnú zrážku?

Zaujímavosti:

Premiéra v USA: 17. 04. 2006
Premiéra v SR: 27. 05. 2007
Réžia: Jace Alexander
Pieseň, ktorú Kellerman počúval v aute je Share The Land od The Guess Who
V predchádzajúcej epizóde si Michael spôsobil vážne zranenie, keď rukou vrážal do steny. V tejto epizóde sú však jeho ruky v poriadku, bez akejkoľvek známky predchádzajúceho poranenia