Choď na obsah Choď na menu
 


1.09 - Tweener | Tweener

 

Vo väzenských sprchách žiada Seth Michaela o pomoc. Zbadá to T-Bag a vôbec sa mu nepáči predstava, že by sa Michael nejakým spôsobom staral do T-Bagovych vecí. Michael sa rozhodne radšej dať prsty od toho preč, a tak spácha Seth priamo pred jeho očami samovraždu. Michaela Sethovo obesenie riadne zaskočí a vyčíta si, že mal zasiahnuť. Lincoln sa ho snaží utešiť, no i ten má veľa starostí. LJ-a obvinili z dvojnásobnej vraždy jeho rodičov a nemôže mu nijako pomôcť, hoc vie, že je nevinný.
Vo vyhorenej odpočivárni bacharov pokračuje kopanie. Rozkopaného betónu sa väzni snažia zbaviť nenápadne na dvore, no jedna osoba si to predsa len všimne – C-Note. Do väzenia prichádzajú noví väzni. Medzi nimi je i jeden čo sa zapáči T-Bagovi, po smrti Setha mu totiž chýba nejaká zábavka.

Abruzzi si vybudoval všetky privilégiá vo väzení prostredníctvom peňazí. Tie mesačne putujú na Bellickov účet, no tentokrát nedorazili, čo Bellicka naštve a varuje Johna, nech to okamžite vyrieši, inak všetky výhody, medzi ktoré patrí i vedenie väzenských prác, stratí.

Do Lincolnovej popravy ostávajú už iba 2 týždne a tak sa Veronica a Nick rozhodnú vyjsť z úkrytu, aby zistili nejaké ďalšie fakty z prípadu. Rozhodnú sa zájsť priamo za Leslie Steadmanovou, manželkou zavraždeného Terrenca Steadmana.

Johnovi sa podarí zistiť, že všetky peniaze ktoré mal, zabavil Falzone a jediné, čo mu ostalo sú peniaze určené pre jeho ženu. John odmieta dotknúť sa ich a žiada právnika, aby sa o finančných problémoch pred jeho ženou nezmieňoval. Navyše si Falzone už stihol nájsť za Johna náhradu – jeho spoluväzňa a bývalého kumpána Gusa.

Lincoln je v zúfalej situácii - nič nevie o synovi. Poprosí teda strážnika, aby mu mohol aspoň zavolať. LJ sa potuluje po uliciach a nevie čo má robiť. Linc mu poradí, aby sa spojil s Veronicou a Nickom. Ani jeden z nich však netuší, že LJ-ov telefón je odpočúvaný, a tak agenti LJ-a v momente nájdu a začnú ho prenasledovať. Ten sa skryje na parkovisku a našťastie sa mu podarí ujsť.

Veronica a Nick sa stretnú so Steadmanovou manželkou. Tá im prezradí, že motív na vraždu jej manžela malo množstvo ľudí, zväčša akcionári v jeho podniku, nakoľko sa Steadman dopustil pol miliardového podvodu, z ktorého mal byť obvinený.

Novému väzňovi sa nedarí vo Fox River zapadnúť. T-Bag sa mu snaží votrieť do priazne, no ten ho odmieta a varuje ho, aby sa k nemu nepribližoval. Michael postrehne, že T-Bag si našiel nového baránka a nechce už dopustiť situáciu z minula. Rozhodne sa preto, že urobí čo bude možné, aby dal T-Bag novému väzňovi pokoj.

Sare sa podarí vypátrať zopár informácií o Michaelovi, ktoré svedčia o tom, že bol liečený psychiatrom. Rozhodne sa za ním zájsť, aby prenikla viac do Michaelovho vnútra. Doktor jej prezradí, že Michael trpel na nezvyčajný stav, ktorý je doprevádzaný vysoko rozvinutými zmyslami a v jeho prípade spolu s vysokým IQ to z neho robí génia. Navyše strata oboch rodičov sa u neho prejavila aj tak, že začal byť veľmi vnímavý a empatický voči iným osobám, čo ho viedlo k tomu, že sa z neho stal záchranca.

Veronica sa spojí s LJ-om a dohodnú si miesto stretnutia – Lake Mercer, kde na neho budú s Nickom čakať. Agenti sa tak dozvedia, že sú nažive a rozhodnú sa ho sledovať i naďalej a takpovediac zabiť 3 muchy jednou ranou.

Abruzzimu sa nepozdáva, že jeho spoluväzeň je teraz vo Falzoneho priazni a rozhodne sa mu pomstiť, pričom mu poraní oko rozbitou žiarovkou.

Autobus dorazí do Lake Mercer. Tam už čakajú aj tajní agenti, aby sa mohli navždy zbaviť LJ-a, Veronicy i Nicka. V autobuse však po LJ-ovi zostal iba mobil, ktorý nastražil, aby odlákal pozornosť agentov. Miesto toho dorazil do New Glarus, tak ako sa ešte večer cez sms-ku dohodol s Veronicou. Pasca zaklapla perfektne, agenti sa do nej chytili. Informácia o tom, že LJ je v poriadku sa dostaví aj Lincolnovi v podobe zašifrovanej správy.

Michael pritlačí na T-Baga a dôrazne mu vysvetlí, že on tu velí, a ak chce ísť na slobodu, bude to musieť rešpektovať. Nariadi mu, aby dal tomu nováčikovi pokoj. T-Bag súhlasí, veď sám túži dostať sa na slobodu.

Bellickovi došla trpezlivosť. Peniaze na jeho účet nedorazili a odpoveď na túto situáciu nenechala na seba dlho čakať. Kapitán si našiel novú skupinku na väzenské práce a Johna z nej odstavil – už ju viac nevedie.

Zaujímavosti:

Premiéra v USA: 31. 10. 2005
Premiéra v SR: 25. 03. 2007
Réžia: Matt Earl Beesley
V poznámkach, ktoré zaslala Veronica Burrowsovi sa na konci každého riadku ukrýva zakódovaná správa, ktorá znie: Tu je LJ, som s Veronicou, som v poriadku. Ľúbim ťa.
LJ-ova emailová adresa je LJ@ign.com